Протезування на імплантах

Імплантація зубів стає все більш запитуваною медичною процедурою, але не завжди пацієнти мають чітке уявлення про неї.
Насамперед, потрібно розуміти, що імплантат – це не аналог всього зуба, а лише кореня зуба. Імплантат служить опорою для зубного протеза (абатменту та коронки).
Протезування на імплантатах виконується не лише з естетичних міркувань, а й для того, щоб зберегти функціонування зубощелепної системи.
Щоб професійно розподілити жувальне навантаження, імплантат потрібно підібрати відповідного розміру та розташувати його у певному положенні щодо зубного протезу. Тільки в такому випадку можна гарантувати довготривалий результат протезування.
Етапи протезування на імплантатах
-
1
Підготовчий
Ретельна діагностика та складання плану лікування потребують максимальної уваги, оскільки від цього залежить кінцевий результат. Потрібна рентгенограма, оцінка стану зубів, кісткової тканини, ротової порожнини та здоров’я пацієнта загалом.
Ми також проводимо 3D-сканування для отримання віртуальних моделей зубів та інших тканин ротової порожнини. Для цього використовуємо Primescan та Omnicam – найточніші сканери від компанії Dentsply-Sirona. За 5 -10 хвилин ми за допомогою інтраорального сканера отримуємо 3D-моделі для діагностики, планування та виготовлення зуботехнічних робіт, ортопедичного лікування.
Злагоджена робота стоматолога, імплантолога, ортопеда та зуботехнічної лабораторії та кращого обладнання дозволяють грамотно скласти схему імплантації та протезування.

-
2
Хірургічний
Це безпосереднє вживлення імплантату в кісткову тканину. У разі дефіциту кісткової тканини може знадобитися кісткова пластика, яку в нашій клініці можуть виконувати одночасно з імплантацією.
Ми також можемо на хірургічному етапі провести негайне протезування – за одне відвідування видаляємо зуб, встановлюємо імплантат і одразу фіксуємо до нього тимчасову коронку (тимчасове протезування).

-
3
Ортопедичний
На цьому етапі проводиться постійне протезування – фінальна точка комплексної стоматологічної реабілітації. Схема протезування виконується з урахуванням фізіологічних параметрів та побажань пацієнта.
Адаптація організму у кожного пацієнта може тривати різний час, оскільки за час відсутності та руйнування зубів деформується прикус, порушуються співвідношення щелеп, робота м’язів та суглобів. Тому за допомогою тимчасових коронок чи спеціальних ортодонтичних конструкцій можна розвантажити м’язи, поставити у правильне співвідношення суглоби. Після приживлення імплантату на нього встановлюють абатмент, а потім фіксують постійну коронку.
Можна зробити “гарну роботу”, але забути про біомеханіку зубощелепної системи, і така конструкція прослужить недовго. А наше головне завдання — зробити зубні протези не лише функціональними та естетичними, а й довговічними.
