Профгігієна

Мікроімпланти

Ідеальний результат за мінімальну кількість відвідувань. Запишіться на безкоштовну консультацію прямо зараз
Мікроімпланти у Dentalika

Мікроімпланти у стоматології використовуються в основному у двох напрямках:

  • 1

    В ортопедії (при протезуванні) на них закріплюють зубні протези, що знімаються. Це – альтернативна методика знімного протезування на імплантатах. Такі мікроімпланти не вимагають остеоінтеграції – зрощення з кісткою, міцно фіксують протез і можуть використовуватися відразу після установки. Зазвичай на щелепу встановлюють 4 – 6 мікроімплантів, за рахунок їхнього мініатюрного розміру це можна з успіхом зробити навіть на верхній щелепі з атрофією кістки, коли при встановленні повноцінного імплантату є небезпека зачепити пазухи носа.

  • 2

    В ортодонтії для створення надійної опори для переміщення зубів у потрібному напрямку при лікуванні брекетами. Такі мікроімпланти називають ортодонтичними. Сьогодні вони широко застосовуються як надійні помічники при ортодонтичному лікуванні, дозволяючи зробити його більш точним, комфортним і менш травматичним для пацієнта.

Принцип ортодонтичного лікування полягає в тому, щоб докласти потрібну силу в потрібному напрямку до неправильно розміщених зубів і таким чином змусити їх переміститися в потрібному напрямку. Але щоб докласти силу, потрібна точка опори. Спочатку, до появи технології міні імплантації, такою точкою опори служили «задні» опорні зуби, вони мали «підтягувати» інші зуби до себе. Але що робити ортодонту, якщо опорних зубів у людини немає, вони не витримують навантаження і самі рухаються назустріч, чи надто рухливі через хвороби пародонту? От і доводилося лікарям створювати складну систему балансу сил, вибудовуючи противаги для кожної з цих сил, т. зв. анкораж. Для пацієнта це оберталося безліччю тяганини, дуг, пружин і петель у роті. Зрозуміло, щасливіше це його не робило. Всі муки залишилися у минулому, коли на допомогу ортодонту прийшли ортодонтичні мікроімпланти.

Переваги встановлення мікроімплантів при ортодонтичному лікуванні

  • 1

    Підвищується швидкість, точність та прогнозованість ортодонтичного лікування.

  • 2

    Мікроімпланти значно «полегшують» брекет-систему – немає необхідності встановлювати на неї додаткові елементи для противаги сил.

  • 3

    Установка мікроімпланту часто відкриває перед ортодонтом нові «горизонти» та можливості для більш «ювелірного» лікування. Пацієнту не обов’язково мати опорні зуби, з’являється можливість лікування пацієнтів із захворюваннями пародонту та підвищеною рухливістю зубів, а іноді вдається уникнути видалення здорових зубів та застосування комбінованого лікування із підключенням хірургії.

  • 4

    Мікроімпланти легко встановлюються та видаляються.

  • 5

    Мікроімпланти не вимагають періоду остеоінтеграції – зрощення з кісткою. Відразу після установки мікроімплант може бути використаний за призначенням, він відмінно витримує силове навантаження – не зміщується і не розбовтується при дотриманні рекомендацій щодо догляду.

  • 6

    Мікроімплант може бути встановлений в будь-яку кістку в ротовій порожнині, включаючи піднебінну.

  • 7

    Мікроімплант добре приживається, не викликаючи запалень.

Як встановлюють ортодонтичний мікроімплант у нашій клініці?

Установка ортодонтичного мікроімпланту є етапом ретельно спланованого ортодонтичного лікування, тому вже на етапі складання плану лікування брекетами пацієнт зазвичай знає, коли і куди буде необхідно встановити мікроімплант. У будь-якому випадку ортодонтичне лікування починається з консультації та діагностики у ортодонту. Радимо вам уважно прочитати нашi відповідні статті.

  • 1

    Перед етапом лікування, на якому пацієнту необхідно встановити мікроімплант, йому проводять професійну гігієну, щоб виключити інфекцію в порожнині рота та запалення місця встановлення мікроімпланту.

  • 2

    Процедура встановлення мікроімпланта проводиться стоматологом-хірургом. Місце встановлення визначається за рентгенографічними знімками, щоб виключити попадання гвинта в корінь зуба, що само по собі не несе загрози, але неприємно для пацієнта.

  • 3

    Проводиться знеболювання.

  • 4

    У слизовій оболонці робиться прокол, і мікроімплант загвинчується в кістку.

  • 5

    Після встановлення мікроімпланта, його можна відразу використовувати для закріплення на ньому необхідних ортодонтичних конструкцій.

  • 6

    Після мікроімплантації пацієнт не відчуває болю, лише невелику тяжкість у місці встановлення мікроімпланту протягом доби. Мікроімплант зазвичай імплантується на час лікування терміном до 6 місяців, і після нього може бути абсолютно безболісно видалений (викручений).

Запишіться онлайн
Натисніть кнопку "записатися" і виберіть зручний спосіб