Профгігієна

Лікування кореневих каналів

Швидко і без болю позбавтеся проблем. Не відкладаючи!
Лікування кореневих каналів

Ендодонтія – це галузь стоматології, що займається діагностикою та лікуванням пульпи та системи кореневих каналів зуба.

Корінь зуба є складним об’єктом для лікування. По-перше, він недоступний візуальному контролю, тобто до нього не можна зазирнути, щоб ретельно обстежити. По-друге, канали кореня зуба дуже варіабельні за своєю будовою – вони можуть відхилятися, розгалужуватися і з’єднуватися один з одним. З цим пов’язані проблеми їх обробки та пломбування.

Тому при лікуванні кореневих каналів комп’ютерна томографія щелеп є незамінною діагностичною процедурою. За її допомогою можна діагностувати різні захворювання зубощелепної системи, яких не видно на звичайному рентгенівському знімку, визначити кількість кореневих каналів у зубі та їх напрямок, стежити за динамікою загоєння запальних процесів. Для цього ми проводимо комп’ютерну томографію на високоточному апараті ProMax 3D max від Planmeca (Фінляндія).

Лікування кореневих каналів у клініці здійснюється за протоколами Європейської Асоціації Ендодонтії (European Society of Endodontology). При цьому сучасне лікування спрямоване максимально на збереження зубів, а девізом ендодонтиста є проста істина: «Свій зуб завжди кращий за імплантат». Таке лікування є досить складним технічним процесом, що вимагає особливої ​​майстерності лікаря, використання великої кількості різних інструментів та матеріалів, навичок роботи з операційним мікроскопом. Тому науковці стоматологічних університетів у всьому світі все більше часу приділяють дослідженням, присвяченим спрощенню цієї процедури.

Проривом у сфері збереження вітальності зубів вважається винахід нової групи матеріалів, що ґрунтуються на біокераміці. Біокераміка – це біоінертний матеріал, який дозволяє проводити лікування зворотних форм пульпіту без видалення пульпи (нерва) або з її частковим видаленням. Це дуже важливо, особливо у молодих пацієнтів з несформованим корінням зубів. Також біокераміка використовується при закритті перфорацій (наскрізний отвір у порожнині зуба), що дозволяє зберігати більшу кількість зубів.

Обов’язковою маніпуляцією є ізоляція зуба і кореневих каналів за допомогою системи коффердама, щоб запобігти попаданню слини з порожнини рота в порожнину зуба і не допустити витікання дезінфікуючих розчинів із зуба в порожнину рота пацієнту.

Операційний мікроскоп дозволяє легко виявити вхід до каналів, проконтролювати чистоту кореневих каналів, рівномірність внесення матеріалу перед пломбуванням каналу. При необхідності проведення повторного лікування мікроскоп стає просто незамінним для виявлення:

 • прихованих тріщин;
 • уламків інструментів;
 • відхилення від основного ходу каналу;
 • перфорації (штучний отвір у зубі або його корені) у кореневих каналах.

Якісне та безпечне лікування в нашій клініці здійснюється за допомогою операційних мікроскопів виробництва Німеччини:

 • 1

  CJ-Optik, Advanced;

 • 2

  Leica, M-320 Hi-End;

 • 3

  Karl Kaps, 1100 Expert.

Точне визначення довжини каналу зуба дуже важливе, оскільки це дозволяє уникнути можливих ускладнень, для цього ми використовуємо спеціальний прилад – апекслокатор SybronEndo Apex ID™. Необхідні прицільні знімки проводяться на візіографі Planmeca Pro-X, які встановлені в кожному кабінеті.

Обробку кореневих каналів виконуємо з використанням ендомоторів X-SMART plus від Dentsply-Sirona, що суттєво підвищує якість очищення каналів та скорочує час лікування.

Обтурація (пломбування) кореневих каналів здійснюється системою SybronEndo System B coldress fill™, яка герметично заповнює кореневі канали та їх відгалуження пластифікованим матеріалом, запобігаючи повторному інфікуванню системи кореневих каналів.

Дані рентгенодіагностики та комп’ютерної томографії обробляються та зберігаються у хронологічному порядку у програмі Planmeca ROMEXIS, де у кожного пацієнта є своя особиста карта, і фахівець у будь-який момент може відкрити необхідне дослідження.

Запишіться онлайн
Натисніть кнопку "записатися" і виберіть зручний спосіб