Брекети

Неправильний прикус завдає не тільки естетичного дискомфорту, а також негативно позначається на стані здоров’я в цілому. Організм є єдиною системою, і якщо в одній її частині з’явився дисбаланс, то він позначиться і на інших органах.
Порушення прикусу можуть стати причиною хропіння, гіпертонусу жувальних м’язів, остеохондрозу та проблем із травленням. Зуби, що стоять нерівно, створюють додаткове навантаження на скронево-щелепний суглоб. Як наслідок – з’являється головний біль, стирання зубів. Тому, якщо на прийомі стоматолог радить звернутися до ортодонту, не затягуйте з візитом. Чим раніше ви звернетеся до фахівця, тим швидше усунете недоліки, позбавитеся неприємних супутніх проявів і будете всіх радувати своєю бездоганною усмішкою.
Брекет-система – це найефективніший і найнадійніший метод виправлення зубощелепних аномалій. Для діагностики та планування термінів майбутнього ортодонтичного лікування ми використовуємо комп’ютерну томографію, інтраоральне сканування, фотопротокол та демонстраційну комп’ютерну програму.
Яку систему обрати залежить від виразності патології, бюджету пацієнта, вимоги до естетичних якостей та рекомендацій ортодонту.
Брекет-системи бувають:
-
1
металевими;
-
2
керамічними;
-
3
сапфіровими;



Вирівнювання зубів проходить для пацієнта комфортно та безболісно, але потребує терпіння, тому що бажаний результат буде помітним і відчутним лише через деякий час.
Рекомендації:
Пацієнти з ортодонтичними конструкціями в ротовій порожнині мають низку обмежень у їжі, яких необхідно дотримуватися для того, щоб апарат працював правильно, а ризики ускладнень були зведені до мінімуму.
Не рекомендовано:
-
1
Вживання занадто жорсткої їжі
-
2
Вживання твердої їжі, такої як: горіхи, тверді яблука та інші фрукти, сухарі, сушіння і т.д.
Це може призвести до того, що брекет відклеїться від поверхні зуба У такому разі він не буде включений до активного блоку до наступного відвідування лікаря.
Правила догляду за ротовою порожниною при носінні брекетів
Щоб лікування брекетами принесло очікуваний результат, а стан зубів, після зняття систем, не став розчаруванням, необхідно дотримуватись ряду правил:
Зуби потрібно чистити якнайчастіше. В ідеалі – після кожного прийому їжі.
-
1
Крім зубної пасти, необхідно використовувати засоби для полоскання.
-
2
Елементи брекет-систем потрібно чистити за допомогою спеціальної щітки, зубних йоржиків та зубної нитки.
-
3
Приходити на професійну гігієну ротової порожнини кожні 3 місяці.
Лікування проводиться під постійним контролем лікарів, тому пропускати планові прийоми не варто. Лікар має оцінити проміжні результати, відрегулювати елементи, дати нові рекомендації.

Лікування проводить стоматолог-ортодонт першої категорії, член Асоціації ортодонтів України Гулюк Ірина Гаріївна.