Апаратне лікування

Ортодонтичні апарати – це індивідуально розроблені конструкції, які застосовуються для виправлення прикусу, зміни форми зубного ряду та розташування окремих зубів.
Їх застосовують на лікування дітей до моменту прорізування всіх постійних зубів. Вони стимулюють зростання кісток і вже на початковому етапі можна контролювати формування прикусу.
У якому віці потрібно показати дитину ортодонту?
Якщо ви не бачите у своєї дитини якихось помітних проблем із прикусом, то звернутися до лікаря-ортодонта ми радимо у віці 6-7 років. До цього часу прорізується достатня кількість постійних зубів, щоб ортодонт міг виявити наявність будь-якої патології у розвитку щелеп та положенні зубів та визначити доцільність раннього початку ортодонтичного лікування. Оптимальний вік для проведення ортодонтичного лікування 9-14 років.
До цього часу у дитини завершується прорізування постійних зубів і продовжується період активного росту. Тому ортодонтичне лікування у цей період у більшості випадків максимально ефективно.


Не залежно від методів вирівнювання та виправлення прикусу все ортодонтичне лікування поділяється на етапи:
-
1
Діагностичний – проводиться рентгенологічне дослідження, сканування зубів, визначається тактика, цілі та завдання лікування, підбирається необхідна система вирівнювання.
-
2
Підготовчий – лікування карієсу, зняття зубних відкладень, при необхідності – хірургічні маніпуляції, пластика вуздечки, видалення зубів тощо.
-
3
Основний – встановлення ортодонтичних апаратів та їх носіння до досягнення необхідних результатів.
-
4
Ретенційний – закріплення результатів лікування спеціальною апаратурою. Після того, як зуби зайняли потрібне положення, брекети або елайнери знімають і обов’язково встановлюють ретенційний апарат у вигляді тонкого металевого дроту на задню поверхню зубів (або ретенційну капу), який необхідний для того, щоб зуби не повернулися у вихідне положення. Ретенційний апарат практично непомітний.
Рекомендації:
Пацієнти з ортодонтичними конструкціями в ротовій порожнині мають ряд обмежень у харчуванні, яких необхідно дотримуватися для того, щоб апарат працював правильно, а ризики ускладнень були зведені до мінімуму.
Не рекомендовано:
- Вживання занадто жорсткої їжі
- Вживання твердої їжі, такої як: горіхи, тверді яблука та інші фрукти, сухарі, сушіння і т.д.
Це може призвести до того, що ортодонтичний апарат може втратити свою міцну фіксацію, тим самим не виконуватиме свою пряму функцію.